kontakt@salonpiekna-margaret.pl

91 433 09 24

Krzywoustego 6A, Szczecin

LASER MEDYCZNY

DUAL LASER SPTF+ PHOTO THERAPY FLASH (PTF)

Laser sPTF+ działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, której podstawą jest występowanie zjawiska wybiórczego pochłaniania promieniowania przez chromofory znajdujące się w organizmie człowieka, takie jak melanina, hemoglobina, czy porfiryny. Chromofory to cząsteczki pochłaniające światło. Fototermoliza polega na kierowaniu energii świetlnej na chromofory tkanek, przemianie energii świetlnej w energię cieplną wewnątrz chromoforu, co powoduje powstawanie endogennego ciepła i częściowe lub całkowite niszczenie struktur docelowych bez naruszania tkanek sąsiadujących.

 

CHROMOFORY DOCELOWE
1. Melanina (w melanocytach naskórka i mieszka włosowego).
2. Eumelanina – barwnik ciemny, brązowoczarny (Im więcej eumelaniny we włosie tym więcej ciepła pochłania włos). Im więcej eumelaniny we włosie tym więcej ciepła pochłania włos.
3. Feomelanina – barwnik jasny, czerwonożółty.
4. Hemoglobina (obecna w czerwonych krwinkach, a co za tym idzie, w naczyniach krwionośnych).

 

PRZECIWWSKAZANIA
Ciąża, karmienie piersią, przewlekłe choroby skóry takie jak bielactwo, łuszczyca (aktywa faza), nadwrażliwość na światło, infekcyjne choroby skóry jak opryszczka, łuszczyca, liszaj płaski, rozrusznik serca, choroba nowotworowa
cukrzyca (zaburzone procesy gojenia), epilepsja, leki światło uczulające, zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, herbatki ziołowe odchudzające/przeczyszczające – przerwać kurację 2-3 tygodnie przed zabiegiem), leczenie retinoidami (zabieg sPTF można wykonać po 6 miesiącach od zakończenia leczenia), nowotworowe i przednowotworowe zmiany barwnikowe i skórne, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), metalowe implanty w obszarze zabiegowym, wypełniacze, Botox.

 

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM
Peeling (przestać na 1 tydzień przed zabiegiem).
Głęboki peeling chemiczny w ciągu ostatnich 3 miesięcy.
Przyjmowanie witaminy A (przestać używać 5 dni przed zabiegiem).
Opalenizna (nie opalać się 1 miesiąc), samoopalacz (przestać używać 5 dni przed zabiegiem).
Depilacja, wyrywanie pęsetą, wosk (przestać stosować 1 miesiąc przed zabiegiem epilacji).
Blokery typu Etiaxil (zastosować ostatni raz 4 dni przed zabiegiem depilacji pach).
Ekstrakcja zęba (odczekać 2-3 dni).
Owłosienie zgolić dzień przed zabiegiem.

 

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU
Unikanie bezpośredniegoświatła słonecznego: w okresie po zabiegu skórę powinno się chronić przed bezpośrednim oddziaływaniem światła słonecznego.
Zaleca się stosowanie filtru SPF 50. Niewskazana jest sauna, solarium na kilka dni.

 

UŻYWANIE DEZODORANTÓW
Przez okres 24-48 godzin po przeprowadzeniu zabiegu epilacji pach klient nie powinien stosować dezodorantów z alkoholem.

 

STOSOWANIE PRODUKTÓW KOSMETYCZNYCH
Nie ma przeciwwskazań, by klient nałożył makijaż po zabiegu. Klient może powrócić do normalnego trybu życia zaraz po zabiegu.

 

DALSZE ZABIEGI
Pełny czas trwania terapii sPTF wynosi kilka miesięcy. Klienta powinno się poinformować, że dalsze wizyty są warunkiem koniecznym skutecznego leczenia.

USUWANIE OWŁOSIENIA

ZASADA DZIAŁANIA
Dzięki użyciu lamp o długości od: 500-1200 nm do 750-1200 nm światło lampy może precyzyjnie dotrzeć do melaniny we włosach klienta. Pochłonięte w ten sposób światło zamienia się w energię cieplną, niszcząc mieszki włosów. Zamykamy drogę odżywiania włosa. Technika selektywnej fototermolizy wykorzystuje fakt, że we włosach znajdują się duże ilości pigmentu. Im więcej pigmentu, tadapox online in usa. tym większa skuteczność zabiegu.

 

ODSTĘPY POMIĘDZY KOLEJNYMI ZABIEGAMI
Odstęp pomiędzy poszczególnymi wizytami powinien wynosić 4-6 tygodni. Seria obejmuje 6-10 zabiegów.

PRZED ZABIEGIEM

PO ZABIEGU

Wąsik

100 zł

Broda

100 zł

Cała twarz

250 zł

Pachy

200 zł

Bikini

200 zł

Bikini głębokie

300 zł

Łydki lub uda

300 zł

Całe nogi

500 zł

Ręce do łokci

250 zł

Całe ręce

350 zł

FOTOODMŁADZANIE

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych i utracie zdolności adaptacyjnych ustroju.

 

Zmarszczki są zagięciami i deformacjami skóry pojawiającymi się w miarę starzenia. Wraz z upływem lat skóra traci elastyczność, co powoduje powstawanie linii lub drobnych rys, które później stają się zmarszczkami.

 

ZASADA DZIAŁANIA I ODSTĘPY POMIĘDZY ZABIEGAMI
Podczas fotoodmładzania skóry twarzy temperatura na powierzchni naskórka osiąga 40-48°C, co odpowiada temperaturze 55-56°C w obrębie skóry właściwej. Pod wpływem działania światła o długości fal 500-1200 nm następuje wzrost endogennego ciepła i aktywacja biologiczna fibroblastów. Komórki pobudzane są do efektywniejszej produkcji kolagenu i elastyny, włókien odpowiadających za jędrność i elastyczność ludzkiej skóry. Dodatkowo działanie sPTF+ powoduje podgrzanie nie tylko fibroblastów, ale i samych włókien białkowych, które w wyniku tego zjawiska kurczą się i rozszerzają. W konsekwencji poprawia się mikrokrążenie tkanek, a co za tym idzie – ich dotlenienie i odżywienie. Włókna stymulowane są do efektywnej regeneracji, a ich struktura zostaje uporządkowana. Zewnętrznym efektem tych przemian jest spłycenie zmarszczek i bruzd, wygładzenie skóry i zwężenie porów oraz wyraźnie zdrowszy koloryt skóry. Dla uzyskania najlepszych efektów, zaleca się wykonanie serii 6-10 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. Efekt nie jest natychmiastowy, komórki potrzebują czasu, by się uaktywnić i zregenerować. Przemiana nie odbędzie się w ciągu 15 minut, ale warto na nią poczekać, ponieważ efekty są naprawdę widoczne i stosunkowo trwałe, a nade wszystko pewne, czego nie możemy oczekiwać po żadnych „cud-kosmetykach”. Po 5 tygodniach obserwuje się wyraźną poprawę stanu skóry, zwiększa się jej gęstość oraz jędrność. Skóra staje się o wiele gładsza, procesy starzenia zostają spowolnione.

PRZED ZABIEGIEM

PO ZABIEGU

Twarz

100 zł

Twarz + szyja

250 zł

Twarz + szyja + dekolt

300 zł

PRZEBARWIENIA

Przebarwienia, to widoczne gołym okiem, plamki lub plamy, ciemniejsze od otaczającej je zdrowej skóry. Przebarwienia bardzo często powstają przy udziale światła słonecznego i często są po prostu nagromadzeniem melaniny – barwnika skóry produkowanego w odpowiedzi na promienie ultrafioletowe. Czasem jednak niewielka plamka na skórze może być wynikiem zwiększenia ilości nie tylko samego barwnika, ale także produkujących go komórek – melanocytów. Mogą pojawić się na czole, policzkach, nosie, dłoniach i dekolcie, rzadko na żuchwie. W skrajnej postaci, może dochodzić do przebarwień w formie pasów w środkowej części twarzy. Dotyczą 30% kobiet po trzydziestym roku życia i 90% po pięćdziesiątym.

 

Zasada działania, odstępy między zabiegami, efekty uboczne
Wchłonięte przez melaninę światło zamienia się w energię cieplną. Skutkiem procesu jest rozpad cząsteczek pigmentu, których pozostałości zostają usunięte przez fagocyty oraz na drodze odnowy komórkowej skóry. Przebarwienia ciemnieją w ciągu kilku godzin po zabiegu. Należy być przygotowanym, że mogą nabrać koloru gorzkiej czekolady. Od następnego dnia rozpoczyna się proces łagodnego złuszczania i trwa około 2 tygodni. Od razu po zabiegu laserowym można nakładać makijaż i maskować przebarwione miejsca. W przypadku bardzo głębokich przebarwień zalecane jest powtarzanie zabiegu co 2-3 tygodnie. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie; średnio potrzeba 3-6 zabiegów. Zabieg można poprzedzić mikrodermabrazją, co zwiększa skuteczność terapii. Mogą się pojawić zaczerwienienia skóry. Źródłem szczególnego dyskomfortu w trakcie zabiegu usuwania zmian barwnikowych mogą być pojawiające się sporadycznie strupy i pęcherze. Oprócz zabiegów laserowych klient powinien stosować kremy rozjaśniające, blokujące proces tyrozynazy, oraz kremy z wysokimi filtrami. Nie należy narażać skóry na promienie słoneczne ani opalać się w solarium. Spodziewanymi skutkami ubocznymi są rumień, miejscowe zaciemnienie pigmentu następnie pojawienie się strupka.

PRZED ZABIEGIEM

PO ZABIEGU

Usuwanie przebarwień

50 zł

ZAMYKANIE NACZYNEK

ZASADA DZIAŁANIA
W leczeniu zmian naczyniowych przy użyciu sPTF+ chromatoforem docelowym jest oksyhemoglobina obecna w erytrocytach. Endogenne ciepło powoduje rozkład barwnika i zwężenie naczynia. Poprawia się także metabolizm tkanek sąsiadujących. Oczywiście skuteczność i trwałość efektów zabiegu zależna jest od różnych czynników, przede wszystkim od wielkości zmian oraz ilości energii użytej do zabiegów (im energia większa, tym zabieg bardziej efektywny). Pozytywne i dość szybkie efekty widoczne są przy zabiegach niwelujących rumień, czasem już po pierwszym zabiegu można zaobserwować widoczne wyciszenie zmian. Oczywiście skuteczność i trwałość efektów zabiegu zależna jest od różnych czynników, przede wszystkim od wielkości zmian oraz ilości energii użytej do zabiegów. Warto wspomnieć, że zniwelowanie zmian naczyniowych nie zawsze jest permanentne. Jeśli klient ma tendencję do zaburzeń krążenia, pojawiania się teleangiektazji i wenulektazji lub cierpi na przewlekłą niewydolność żylną, musi liczyć się z nawrotami tego typu defektów. Wykonując zabieg z wykorzystaniem sPTF+ redukujemy jedynie widoczne efekty, a nie przyczyny zaburzeń krążenia.

 

ODSTĘPY POMIĘDZY KOLEJNYMI ZABIEGAMI
Odstęp pomiędzy poszczególnymi wizytami powinien wynosić 2-3 tygodnie.

1 naczynko

30 zł

Cała twarz

100 zł

PRZED ZABIEGIEM

PO ZABIEGU

TRĄDZIK

Trądzik jest przewlekłą chorobą gruczołów łojowych.

 

Ze względu na wiek występowanie zmian chorobowych na skórze wyróżnia się:
1. Trądzik młodzieńczy – początek w wieku szkolnym
2. Trądzik późny – dotyczy gł. kobiet 30-40 letnich, najczęstsza lokalizacja to dolne części twarzy i szyja; związek z gospodarką hormonalną.

 

Choroba charakteryzuje się występowaniem na skórze twarzy i/lub pleców, klatki piersiowej wykwitów o charakterze niezapalnym (zaskórniki zamknięte i otwarte) oraz zapalnych (grudki, krosty, cysty), jak również wykwitów zejściowych (przebarwienia pozapalne, blizny).

 

ZASADA DZIAŁANIA
Zakres fal o długości 480-1200 nm wykorzystywany jest przy leczeniu zapalnych zmian trądzikowych. Fale świetlne o tej długości pochłaniane są przez porfiryny – produkt metabolizmu bakterii beztlenowych Probionibacterium Acnes, odpowiedzialnych za powstawanie trądziku pospolitego. Porfiryny są naturalnym fotouczulaczem i pod wpływem promieniowania uwalniają aniony tlenowe powodujące śmierć beztlenowej komórki bakteryjnej. Niszczony jest w ten sposób czynnik prozapalny, co owocuje zmniejszeniem ilości zapalnych zmian trądzikowych. Często wraz z bakteriami niszczone są bądź uszkadzane gruczoły łojowe, co ogranicza łojotok. Dodatkowo działanie ciepła powoduje uporządkowanie włókien kolagenowych, czego konsekwencją jest zniwelowanie blizn potrądzikowych, zwężenie porów i wygładzanie skóry. Zabieg jest skuteczny i mało czasochłonny w porównaniu z leczeniem farmakologicznym.

 

WIDOCZNE EFEKTY ZABIEGU
Miejsce poddane zabiegowi powinno się zaczerwienić, krostki nabiorą ciemniejszego koloru. Po zabiegu skóra wygląda gorzej, ale już po paru godzinach jej stan się poprawia. Krostki stają się bladsze, przesuszone.

 

ODSTĘP MIĘDZY ZABIEGAMI
Zabiegi wykonuje się 2 razy w tygodniu przez okres 4-5 tygodni, między seriami trzeba zachować przerwę 20 dni.

PRZED ZABIEGIEM

PO ZABIEGU

Leczenie trądziku

80 zł